Zmiany w serwisie - luty 2008

2008-02-14 00:00:00 +0000


W ciągu ostatnich kilku dni doinstalowane zostało sporo modułów, które będą stopniowo włączane lub wyłączane w miarę wykazywania swojej przydatności. Zmiany te były również przyczyną kilku chwilowych padów serwisu objawiających się błędami PHP itd. Wszystkie zostały szybko naprawione.

Z istotnych rzeczy zainstalowany został moduł “phpass”, który zmienia sposób haszowania haseł w bazie Drupala ze zwykłego MD5 na taki, który używa salta. Nowe haszowanie jest stosowane dopiero przy zmianie hasła, teoretycznie działanie modułu powinno być całkowicie transparentne dla użytkowników.

Serwis korzysta również od wczoraj z potężnego wsparcia w postaci CDN (Content Delivery Network) czyli sieci rozproszonych po całym świecie serwerów wysokiej wydajności, które zapewniają szybkie pobieranie plików z każdej lokalizacji. W chwili obecnej z CDN ładowane są wszystkie niemal większe dokumenty (PDF, PPT i inne) udostępniane w serwisie - np. w sekcjach “prawo polskie” itd. Docelowo cały serwis ma być w ten sposób akcelerowany przez ładowanie z CDN wszystkich statycznych elementów.