Zaproszenie do udziału w szkoleniu z Modsecurity

2013-08-29 00:00:00 +0100


Firma Linux Polska Sp. z o.o. zaprasza do udziału w dedykowanym szkoleniu “ModSecurity - skuteczna ochrona aplikacji webowych”. Do tej pory dedykowane warsztaty z zakresu ModSecurity dostępne były tylko zagranicą i to zazwyczaj podczas konferencji IT Security. Od początku sierpnia, w ramach oficjalnej oferty szkoleniowej firmy Linux Polska Sp. z o.o. mamy możliwość przeszkolenia się na miejscu, w Polsce.

Oprócz poznawania tajników konfiguracyjnych, szerokiej funkcjonalności i praktycznych możliwości tego WAF-a (Web Application Firewall) uczestnicy warsztatu zapoznają się w praktyce z wykorzystaniem krytycznych błędów konfiguracyjnych i podatności typu XSS, CSRF, SQLi, Session Hijacking, LFI/RFI/, oraz innych - opisanych przez fundację OWASP w dokumentach OWASP Top Ten, OWASP ASVS (Application Security Verification Standard) oraz OWASP Testing Guide. Na szkoleniu nie zabraknie także pokazów ataku i obrony przed: brute-force, wyciekiem danych, wykorzystaniem równoległych sesji użytkownika jak i zaprezentowania podejścia taktycznego w postaci Honeytrapów. Zasada podczas trwania warsztatów jest jedna: atak->obrona z wykorzystaniem silnika ModSecurity.

Jeśli masz problemy z bezpieczeństwem aplikacji internetowych (a zakładamy, że masz, nawet jeśli o tym jeszcze nie wiesz) i nie chcesz wydawać gazylionów złotych na zakup zamkniętego, komercyjnego appliance’a typu WAF, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

Czas trwania: 3dni, Cena katalogowa: 4500 PLN netto - (możliwość uzyskania rabatu) Miejsce: Kraków lub Warszawa - profesjonalne sale szkoleniowe Termin: do uzgodnienia. Trener: Leszek Miś

Więcej informacji jak i pełną agendę znajdziesz pod adresem: http://linuxpolska.pl/szkolenia/bezpieczenstwo/lp-mod01