VeriSign bezpłatnie odnowi certyfikaty z kluczami wygenerowanymi pod Debianem

2008-05-22 00:00:00 +0100


Firma VeriSign, właściciel marek GeoTrust, RapidSSL, thawte i VeriSign ogłasza dla wszystkich swoich Klientów program bezpłatnych odnowień certyfikatów SSL.


Jednocześnie firma VeriSign informuje, iż głowne certyfikaty (Root CA) używane do wystawiania certyfikatów SSL dostępnymi pod markami GeoTrust, RapidSSL, thawte i VeriSign są wolne od w/w luki.


W związku z wykryciem krytycznej luki w blibliotece OpenSSL w systemach Debian, Ubuntu i pochodnych zalecane jest ponowne wygenerowanie kluczy i wystąpienie o odnowienie certyfikatów SSL. Odkryta luka w oprogramowaniu OpenSSL, pozwala na odgadnięcie kluczy szyfrujących, np. za pomocą metody brute-force. Problem dotyczy certyfikatów SSL wystawionych pomiędzy 17. września 2006 r., a 12. maja 2008 r.


Jeżeli zachodzi podejrzenie, że klucz prywatny, który został użyty do wygenerowania pliku CSR (a tym samym certyfikatu SSL) był wygenerowany w w/w okresie za pomocą biblioteki OpenSSL w systemie Debian, Ubuntu lub pochodnym, zaleca się ponowne wygenerowanie klucza i wystąpienie o odnowienie certyfikatu.

GigaOne - Bezpłatne odnowienia certyfikatów SSL GeoTrust, RapidSSL, thawte i VeriSign