"Rząd obiecuje że administracja ruszy z kopyta w lutym"

2010-11-19 00:00:00 +0000


Rząd obiecuje, że e-administracja ruszy z kopyta w styczniu, najpóźniej w lutym. Aha, tylko warto odnotować, że chodziło ten styczeń co już był, nie ten z 2011 roku. Innymi słowy, już 10 miesięcy temu mieliśmy korzystać z zaufanego profilu. W ramach jakiegoś dziwnego zawirowania czasoprzestrzeni portal Wyborcza.biz nadal wystawia przez AdSense reklamę stron o elektronicznych urzędach z 2009 roku. Cóż można tam znaleźć?

Raport portalu Wyborcza.biz zaczyna się od słów:

Rząd obiecuje, że e-administracja ruszy z kopyta w styczniu, najpóźniej w lutym 2010 r. Na początek każdy będzie mógł załatwić ok. stu spraw, dzięki kontu na administracyjnym odpowiedniku Naszej-klasy. Co będzie można załatwić przez internet? Co o planach MSWiA sądzą eksperci i gdzie w polskiej informatyzacji tkwią patologie? Czytaj raport Wyborczej.biz

Słowa te pochodzą z września 2009 roku, czyli sprzed 14 miesięcy. Na stronie można także znaleźć liczne obiecanki tego co “już, już” ma nastąpić, wypowiadane przez premierów, ministrów, dyrektorów i posłów. Zabawnie brzmi, gdy ci sami ludzie mówią teraz np. o zaufaniu do systemu emerytalnego, rzeczy politycznie o wiele trudniejszej do wdrożenia niż prosty portal dla obywateli, w rodzaju tego, którym obywatele UK cieszą się od 2001 roku.