e-PUAP

Podpis elektroniczny oraz alternatywne metody autoryzacji na przykład Profilu Zaufanego platformy ePUAP

in

Praca licencjacka Marcina Prządło napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Tadeusza Grabińskiego na Krakowkskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Polish new signature system - Trusted Profile goes live

in

Trusted Profile (Profil Zaufany - PZ) is a simple digital signature and authentication method to be used for contacts with public administration in Poland.

Profil Zaufany już działa

in

Profil Zaufany ePUAP miał ruszyć produkcyjnie od dzisiaj - i ruszył. System działa trochę wolniej niż zwykle ale udało mi się założyć PZ bez większych zgrzytów.

Kraków 18-19 maja konferencja ePUAP

in

W dniach 18-19 maja w Krakowie odbędzie się konferencja "Nowoczesna administracja ePUAP nowych możliwości" organizowana przez Comarch i CPI MSWiA.

Nowy ePUAP przyjaźniejszy dla użytkownika

Zgodnie z zapowiedziami MSWiA udostępniło nową wersję serwisu ePUAP, znacznie wygodniejszą w codziennym użyciu.

Aktualny stan rozporządzeń o zaufanym profilu i ePUAP

in

Kilka dni temu wysłałem do MSWiA zapytanie o aktualny stan rozporządzeń, które pozwoliłyby na udostępnienie zaufanego profilu wszystkim obywatelom. Oto czego się dowiedziałem.

ePUAP kompatybilny z Firefoksem

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA zaimplementowało wtyczkę dla Firefoksa służącą do podpisywania formularzy w systemie ePUAP.

Gdzie można testować Zaufany Profil?

Poza głównym produkcyjnym serwisem ePUAP działa także serwis testowy - ma on włączone kilka funkcji nieobecnych w wersji produkcyjnej, w tym między innymi Zaufany Profil.

Zasady bezpieczeństwa e-PUAP

Właśnie otrzymałem od Centrum Projektów Informatycznych MSWiA dokument "Zasady bezpieczeństwa e-PUAP" przygotowany przez Michała Tabora i Przemysława Momota z TICons i firmowany przez InfoVide Matrix.

Wczesna wersja uruchomieniowa e-PUAP?

Od kilku miesięcy na stronie projektu e-PUAP czytaliśmy optymistyczne komentarze o uruchamianiu kolejnych usług "zgodnie z harmonogramem". Projekt, którego głównym celem jest udostępnienie urzędom platformy do uruchamiania skrzynek podawczych został otwarty dla "skrzynkodawców" i "skrzynkobiorców" 1 maja. Lepiej byłoby jednak chyba opóźnić jego premierę aż zacznie działać...

Syndicate content