ODF

Open Document Format (ISO/IEC 26300)

Testowe pliki z podpisem elektronicznym

Przykładowe pliki w różnych formatach podpisane elektronicznie różnymi aplikacjami dostępnymi na polskim rynku. Pliki są wystawione wyłącznie w celu testowania kompatybilności i interoperacyjności aplikacji do podpisu elektronicznego. Proszę o podawanie źródła przy cytowaniu lub posługiwaniu się tym materiałem.

PKN poparł OpenXML

Komitet Techniczny 182 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego zagłosował ZA przyjęciem formatu Microsoft Office OpenXML jako normy ISO 29500. Taki głos zostanie przekazany do ISO.

[Security Standard] Wojna z MS OpenXML

Wojna rozpętała się gdy tylko Microsoft zgłosił swój format dokumentów OpenXML do procesu standardyzacji. Pierwsza bitwa została przegrana - Microsoft zarejestrował OpenXML jako standard ECMA. Wiadomo jednak, że do pewnej klasy powaznych zastosowań konieczne jest posiadanie standardu ISO. I ta bitwa się dopiero rozgrywa - OpenXML jest na etapie głosowania w ISO (OpenXML ma się stać normą ISO 29500). Wojna dotarła także do Polski - Polski Komitet Normalizacyjny widząc co się dzieje poprosił o konsultacje środowiskowe.

Jak edytować OpenXML pod OpenOffice2

Jak działa wczytywanie i zapisywanie dokumentów OpenXML z poziomu OpenOffice2? Czy jest to w ogóle możliwe, a jeśli tak to na ile praktyczne?

ODF 1.1 zaakceptowany przez OASIS

Organizacja OASIS zaakceptowała wersję 1.1 standardu Open Document Format. Równocześnie pojawiły się wtyczki do Microsoft Office pozwalające na czytanie i zapisywanie plików w formacie ODF.

Wymagania wobec kontenera dokumentu elektronicznego

Głównym problemem z jakim musimy się uporać w 2006 roku jest określenie formatu bezpiecznego dokumentu elektronicznego obowiązującego w administracji oraz zgodnej z ustawą o podpisie elekronicznym wymianie dokumentów w biznesie (e-faktury).

Syndicate content