Mobilny Podpis Elektroniczny zapowiadany w połowie roku

2008-03-19 00:00:00 +0000


Spółka MobiTrust należąca do grupy One-2-One, w połowie roku planuje wdrożyć Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny. Rozwiązanie przygotowane przez spółkę przeszło pozytywnie testy u dwóch operatorów komórkowych. BMPE będzie tańszą i bardziej dostępną alternatywą dla dotychczas oferowanego w Polsce podpisu elektronicznego.

Rozwiązanie przygotowane przez MobiTrust posiada certyfikaty bezpieczeństwa i może spełniać rolę podpisu kwalifikowanego zgodnie z zapisami ustawy o podpisie elektronicznym. Partnerem spółki w zakresie wydawania certyfikatów kwalifikowanych jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny pozwala na przykład na bezpieczne, elektroniczne:


"Dotychczas oferowane w Polsce rozwiązania wymagały od użytkowników wykupienia specjalnego czytnika i karty mikroprocesorowej. Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny to rozwiązanie, w którym rolę czytnika spełnia telefon komórkowy, a specjalna karta SIM daje gwarancję bezpieczeństwa. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z operatorami komórkowymi, wdrożenie naszego rozwiązanie planowane jest w połowie tego roku" – mówi Mariusz Skiba Prezes MobiTrust

W styczniu tego roku spółka MobiTrust podpisała umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego na dofinansowanie projektu „Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny”.

Źródło: informacja prasowa Mobistrust

http://www.mobitrust.pl/urzadzenie.html