Administrativia

Uwagi dotyczące działania serwisu IPSec.PL

Kanały RSS do stron o podpisie i e-votingu

Od teraz w menu nawigacyjnym po prawej stronie dostępne są kanały RSS z linkami do stron o podpisie i głosowaniu elektronicznym.

IPSec.pl over IPv6

For several days now IPSec.pl is available over IPv6. If you've got a tunnel or native IPv6 link you should be already seeing us over version six as DNS is updated as well.

IPSec.pl po IPv6

Od kilku dni IPSec.pl jest dostępny po IPv6. Jeśli ktoś ma tunel lub natywne łącze IPv6 to powinien łączyć się z nami tą drogą, bo adres jest wpisany do DNS jako rekord AAAA.

About

IPSec.pl was established Paweł Krawczyk, Polish consultant and author specialising in IT security. Since 1992 he was member of FidoNet. Since 1994 administrator of a student server on Cracow University of Technology. Since 1995 network administrator of CETI, an ISP in Krakow. Since 2000 programmer, architect and pentester in ABA, company building embedded devices for Polish public sector. In 2002 he designed an network encryption device that later passed ITSEC-E2 certification.

O nas

Założycielem serwisu IPSec.pl jest Paweł Krawczyk, specjalista w zakresie bezpieczeństwa informacji w systemach komputerowych. Od 1992 działał w pierwszej w Polsce sieci komputerowej FidoNet. Od 1994 roku administrator serwera studenckiego na Politechnice Krakowskiej. Od 1995 roku administrator sieci CETI, krakowskiego ISP. Od 2000 programista, projektant urządzeń embedded i pentester w firmie ABA. W 2002 zaprojektował dla firmy ABA szyfrator certyfikowany następnie na poziom ITSEC-E2.

Odtwarzanie po katastrofie...

Kilka dni temu nasz operator A2 Hosting zaskoczył mnie katastrofalną awarią zasilania (podobno). Zdarza się, ale chyba było to coś poważniejszego bo po całym dniu VPS wstał, tyle że z kompletnie poszatkowanym Reiserfs. Kilka dni zajęło mi odtworzenie systemu z backupu.

ConvPL i QueryPL - konwersja i rozpoznawanie polskich znaków

ConvPL 2.3

Uniwersalny program do konwersji i rozpoznawania standardów kodowania polskich znaków

Download: Sourceforge - CPL

Przenosiny IPSec.pl na nowy serwer

Serwer na którym działa IPSec.pl został zmieniony na wydajniejszy, co spowodowało trwające około pół doby problemy z dostępnością serwisu. Po odświeżeniu DNS wszystko wróciło do normy.

Rozbudowa serwera była konieczne ze względu na coraz większe obciążenie generowane przez szybko rosnącą liczbę odwiedzin.

Szkolenia z bezpieczeństwa teleinformatycznego

Firma Compendium oferuje następujące szkolenia z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego przygotowane lub prowadzone przez Pawła Krawczyka:

Szkolenia autorskie

<

ul class="list">

  • Podstawy podpisu elektronicznego

    Administrativia: IPSec.pl na nowym serwerze

    Od 1 kwietnia serwis działa na nowym serwerze w firmie A2 Hosting. Z poprzedniej firmy zrezygnowałem ze względu na trwanie przy archaicznych wersjach PHP i MySQL, co uniemożliwiało rozbudowę serwisu. Obecnie serwis działa na aktualnej wersji Drupala z całą masą modułów.

    Syndicate content