Odtwarzanie po katastrofie...

Kilka dni temu nasz operator A2 Hosting zaskoczył mnie katastrofalną awarią zasilania (podobno). Zdarza się, ale chyba było to coś poważniejszego bo po całym dniu VPS wstał, tyle że z kompletnie poszatkowanym Reiserfs. Kilka dni zajęło mi odtworzenie systemu z backupu.

Najważniejszy element czyli baza Drupala na szczęście pozostał nienaruszony, więc artykuły są aktualne. Zgubione mogły zostać pliki załączane do artykułów nowszych niż 25 października. Są one w większości dostępne na CDN (static.ipsec.pl), ale odpowiedni moduł nie jest jeszcze skonfigurowany więc mogą nie być widoczne.

W ciągu najbliższych dni wszystkie funkcje serwisu powinny wrócić do życia.

Comments

Comment viewing options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Czyżby była kolejna kotastrofa? Znowu serwis zniknął na kilka dni.

Nie, tym razem wysypał się PHP XCache. Zdarza się to w losowych momentach i w praktyce wystarcza restart Apacza.

reCaptcha pokazuje się tylko w przypadku komentowania bez założenia konta. Zasadność takiego zabezpieczenia potwierdza statystyka:

CAPTCHA Already 10563 blocked form submissions

"zaskoczył nas mnie" ????

"Otwarzanie" ???

ReiserFS cechuję się właśnie takim zachowaniem przy padach prądu. Ja przy zwykłej awarii zasilania straciłem kilka maszyn na xen'ie, które chodziły właśnie na reiserfs. Od tego czasu wszystkie maszyny stoją ładnie na ext3, który może też nie jest zbyt przyjazny przy awariach FS'a, ale na pewno stabiniejszy niż ReiserFS w szczególności przy awariach zasilania.

PS. Ta captcha na dole jest wkur***, o JS nie wspomnę, bez którego całą stronę się da oglądać, ale komentarza dopisać już nie.

A ja już myślałem że z tym JS to mam jakąś manię prześladowczą. No to jest nas dwóch, JS mówimy NIE.