Administrativia: IPSec.pl na nowym serwerze

Od 1 kwietnia serwis działa na nowym serwerze w firmie A2 Hosting. Z poprzedniej firmy zrezygnowałem ze względu na trwanie przy archaicznych wersjach PHP i MySQL, co uniemożliwiało rozbudowę serwisu. Obecnie serwis działa na aktualnej wersji Drupala z całą masą modułów. Większość plików zawierających treści statyczne (obrazki, CSS, JavaScript) jest hostowana z zewnętrznej sieci serwerów CDN firmy CacheFly, dzięki czemu strona powinna ładować się błyskawicznie z każdej lokalizacji. To samo dotyczy większości plików udostępnianych w serwisie, czyli wszystkich ustaw, rozporządzeń i innych dokumentów (głównie PDF). W najbliższym czasie okazjonalnie mogą występować rozmaite problemy związane z drobnymi pracami na serwerze. Gdyby się utrzymywały to proszę zgłaszać je przez formularz kontaktowy. Stara wersja serwisu dostępna jest cały czas pod adresem echelon.pl i będzie tam wisieć, dopóki nie wygaśnie umowa. Stary serwis zawiera również wszystkie zasoby przed-drupalowe, czyli wszystko co było publikowane na IPsec.pl od 1998 roku. W międzyczasie będę na spokojnie przenosił te informacje na nowy serwere, a o dostępność tej informacji zadbają mod_referer oraz wyszukiwarki.

Comments

Comment viewing options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

A echelon.pl nie działa już na stałe czy to wypadek przy pracy?

Echelon nie działa już na stałe - domena będzie niedługo przekierowana tutaj. Wszystkie dokumenty powinny być już przeniesione tutaj, w razie gdyby czegoś brakowało to proszę pisać.

mija 7 miesiecy od opublikowania newsa a blad logiczny dalej wisi :)
jesli tak dzialaja procedury ... szkoda sie rozczulac :)

No jeśli to takie ważne - poprawiłem :)

Skoro stare wersje umożliwiały rozbudowę to trzeba było zostać. Teraz mamy gwarancję stagnacji... :->

"Z poprzedniej firmy zrezygnowałem ze względu na trwanie przy archaicznych wersjach PHP i MySQL, co umożliwiało rozbudowę serwisu."
Chyba uniemozliwialo ;)