Linki do stron zewnętrznych

2009-11-25 00:00:00 +0000


Linki do stron zewnętrznych na tematy nie związane z bezpieczeństwem. Artykuł Edukacja seksualna miała prowadzić do spadku liczby niechcianych ciąż poświęcony edukacji seksualnej.

Wpis Dlaczego kobiety zarabiają mniej (różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn) poświęcony dysproporcji zarobków kobiet i mężczyzn (“gender pay gap”).

Artykuł VAT czyli jak rozłożyć gospodarkę USA poświęcony kosztom poboru podatku VAT oraz kosztom zewnętrznym jego istnienia ponoszonym przez płatników i firmy (np. koszty fakturowania).

Tekst Ale co to jest ta mowa nienawiści na temat nieuprawnionego rozciągania definicji “mowy nienawiści” na wypowiedzi nie mające żadnych cech podżegania do nienawiści (na przykładzie “raportu” o “homofobicznej mowie nienawiści” autorstwa KPH).

Krótki wpis poświęcony stereotypom płciowym, którymi posługują się środowiska feministyczne.

Tekst Ten przerażający Codex Alimentarius demitologizujący teorię spiskową na temat “zakazu uprawy ziół w ogródkach przydomowych” i wskazujący na inny spisek - producentów “suplementów diety” :)

Artykuł Cukrowe kuleczki czyli racjonalno-naukowa Rada Europy (o homeopatii), poświęcony temu jak Rada Europy zapewnia opiekę biznesową producentom pseudo-leków o nieudowodnionym klinicznie działaniu leczniczym.

Wpis Pięć poziomów racjonalizmu w ironiczny sposób prezentujący typowe schematy myślowe i ograniczenia osób określających się mianem racjonalistów, ateistów czy kierujących się światopoglądem naukowym.

Krótki tekst Skrajna prawica w III Rzeszy na temat skrajnie lewicowego programu gospodarczego narodowych socjalistów.

Artykuł Zasada ostrożności w polityce stawiający pytanie dlaczego wymyślonej przez ekologów “zasady ostrożności” nie stosuje się powszechnie przy uruchamianiu nowych wspaniałych eksperymentów społecznych.

Cykl tekstów Brak przejrzystości w stanowieniu prawa w Unii Europejskiej, Korupcyjna historia Komisji Europejskiej, Komisja Europejska wcale nie likwiduje biurokracji i Skąd się bierze biurokracja pokazujących antydemokratyczne i nietransparentne działania organów Unii Europejskich odpowiadających za tworzenie prawa w Europie, co skutkuje nadregulacją, inflacją prawa i rozrostem biurokracji.

Dodatkowo tekst na temat wzrostów cen żywności wywołanych przez Komisję Europejską oraz centralne planowanie, opisujące w jaki sposób działania organów unijnych i Wspólna Polityka Rolna skutkują wzrostami cen surowców lub ich niedoborami.

Artykuł Utopijna dziesięciolatka czyli EU 2020 poświęcony Strategii Lizbońskiej oraz jej kontynuacji w projekcie EU 2020.