Wizualizacja wyników

Elektroniczna wizualizacja wyników głosowania – systemy komputerowe pełnią rolę pomocniczą przy zbieraniu i wizualizacji wyników głosowań przeprowadzonych tradycyjnymi środkami

E-voting: omówienie raportu Zettera

Tuż po wyborach w 2006 roku Kim Zetter z Wired złożył w amerykańskiej komisji wyborczej wniosek o dostęp do informacji publicznej (FOIA), prosząc o informacje o konkretnych problemach jakie wystąpiły w trakcie tych wyborów. Z uzyskanych informacji skompilował tabelę, która jest niezwykle pouczającym zbiorem faktów, pokazujących czego należy oczekiwać po obecnych wersjach komputerów wyborczych w prawdziwych wyborach w skali kraju.

E-voting - głosowanie wspomagane elektronicznie i przez Internet

Klasyfikacja metod e-votingu

Metody głosowania elektronicznego można podzielić na trzy rodzaje:

Brytyjski raport o e-votingu

Brytyjska Komisja Wyborcza opublikowała raport na temat brytyjskich pilotów głosowania elektronicznego, określając ryzyka z nim związane jako "znaczne i nieakceptowalne", rekomendując równocześnie zatrzymanie projektów pilotażowych dopóki nie zostanie wypracowana spójna strategia określająca co właściwie takie głosowanie ma dać.

Klapa wyborów w Szkocji

Jak donosi korespondentka GW z Edynburga, Szkocję spotkała klapa wyborcza podobna do tej jaką w Polsce przeżyliśmy w 2002 roku. Wyborcy nie doczekali się jeszcze oficjalnych wyników, bo system który miał je podać w dwie godziny nadal je przetwarza.

Syndicate content