O nas

Założycielem serwisu IPSec.pl jest Paweł Krawczyk, specjalista w zakresie bezpieczeństwa informacji w systemach komputerowych. Od 1992 działał w pierwszej w Polsce sieci komputerowej FidoNet. Od 1994 roku administrator serwera studenckiego na Politechnice Krakowskiej. Od 1995 roku administrator sieci CETI, krakowskiego ISP. Od 2000 programista, projektant urządzeń embedded i pentester w firmie ABA. W 2002 zaprojektował dla firmy ABA szyfrator certyfikowany następnie na poziom ITSEC-E2. Od 2005 tworzył i prowadził szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w fimie Compendium. Od 2009 roku odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemów i aplikacji w Hewitt Associates, następnie Aon Hewitt. W międzyczasie konsultant współpracował m.in. z Krajową Izbą Gospodarczą, Adobe i Mobitrust. Od 2013 pracuje w UK w firmie Kainos, tworzącej systemy informatyczne dla brytyjskiej administracji publicznej. W latach 2000-2010 autor licznych publikacji w tygodniku Computerworld, redaktor naczelny serwisu SecurityStandard.pl oraz wystąpień na konferencjach polskich i międzynarodowych.

Serwis IPSec.pl powstał ok. 1998 roku, początkowo jako strona prywatna w CETI, na której publikowane było polskie tłumaczenie podręcznika PGP, a potem ówczesne nowości na temat kryptografii i bezpieczeństwa sieci w ogóle. Domena została zarejestrowana w 2000 roku.

Publikacje:

Inne moje strony:

Autorem szaty graficznej IPSec.pl jest Marcin Mierzejewski. Na stronie używana jest także polska czcionka Apolonia autorstwa dr Tomasza Wełny.

Pawel Krawczyk PGP public key

AttachmentSize
c1e64b10.asc4.09 KB