UODO Survival Kit 2.1

Polski oddział ISACA opublikował kolejną wersję dokumentu "Wytyczna zarządzania i nadzoru nad systemami informatycznymi pod kątem zgodności z Ustawą o ochronie danych osobowych", czyli "UODO Survival Kit 2.1"

Dokument opisuje wymagania prawne dotyczące ochrony danych osobowych w Polsce wynikające z UODO (ustawa o ochronie danych osobowych) oraz wymagań GIODO (Główny Inspektor Danych Osobowych). Dokument zawiera również odwołania do odpowiednich części standardu COBIT.

Zaletą poradnika jest przejrzysta struktura oraz wyraźny podział zadaniowy - kto powinien co zrobić w zależności od swojej roli w organizacji. Role do których dokument jest adresowany to Administrator Danych Osobowych (ADO), Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI), Administrator Zarządzający, Administrator Wykonawczy, podmioty, którym administrator danych osobowych podzleca określone działania, audytor systemów teleinformatycznych oraz GIODO.

Dokument jest dostępny w wersji polskiej i angielskiej na stronie ISACA Polska:

Comments

Comment viewing options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Świetny materiał, jednakże panowie z ISACA powinni zatrudnić korektora/polonistę gdyż ww. dokumencie roi się od błędów interpunkcyjnych, stylistycznych i gramatycznych!